Kategoria

Szkolenia


lut 20 2018 Leczenie w przypadku złamania kości udowej...
Komentarze: 0
złamanie kości udowejZłamanie kości udowej występuje przy nadmiernym obciążeniu kości, a także, gdy struktura kości jest osłabiona. Szczególnie w przypadku osteoporozy starczej. Najczęstszą przyczyną złamania jest upadek. Leczenie to przede wszystkim unieruchomienie, bardzo często konieczna jest operacja, podczas której łączy się zrosty śrubami, gwoździami czy innymi specjalnymi mechanizmami. 

Trzy rodzaje złamania 

-złamanie górnego odcinka, jest ono charakterystyczne dla osób starszych, bowiem aż 80% z nich, w szczególności kobiet, doświadcza tego typu złamania,
-złamanie w trzonie, jest następstwem bardzo silnego urazu,
-złamanie w końcu dolnym, to najcięższy rodzaj złamania, najczęściej dochodzi do nich w wyniku wypadków komunikacyjnych. Może wystąpić przemieszczenie odłamków.

Rehabilitacja po złamaniu

Fizjoterapia to nieodłączny element leczenia. Aby pacjent wrócił do zdrowia i odzyskał swoją sprawność fizyczną, musi być ona wprowadzona odpowiednio szybko. Niezbędna jest w tym przypadku nauka chodu. Na początku odbywa się ona za pomocą np. chodzika, następnie uczy się samodzielnego chodzenia. Istotne jest w tym przypadku nauczenie się koordynacji ruchowej, równowagi itp. Istotne są także ćwiczenia, których celem jest wzmocnienie mięśni.
lis 16 2017 Diagnostyka różnicowa i jej najważniejsze...
Komentarze: 0
diagnostyka różnicowaIdąc do lekarza pragniemy, aby ulżył nam w bólu i cierpieniu i zapisał odpowiednie leki, które zniwelują nieprzyjemne, dręczące nas objawy. Jednak nikt z nas z pewnością nigdy nie zastanawiał się, jak wygląda cały proces stawiania ostatecznej diagnozy.

Diagnostyka różnicowa i jej zastosowanie

Fizjoterapia oraz ogólnie rzecz biorąc cała gałąź medycyny bazuje na zasadach zastosowania diagnostyki różnicowej. Postępowanie różnicowe ma na celu przede wszystkim określenie stanu zdrowia jednostki, a także określenie czynników powodujących stan chorobowy. Zarówno fizjoterapeuci, lekarze specjaliści jak również interniści korzystają właśnie z zasad postępowania różnicowego, aby określić na co dany pacjent cierpi.

Istota diagnostyki różnicowej

Głównym celem postępowania różnicowego jest ocena prawdopodobieństwa, że dany objaw kliniczny lub cała grupa objawów występuje w odnośnej chorobie. Ponadto należy również stopniowo eliminować poszczególne hipotezy, które wydają się najmniej prawdopodobne, a także zlecać kolejne, nowe badania. Jak długa może trwać stawianie ostatecznej diagnozy? Cały ten proces musi trwać do momentu, aż lekarz lub fizjoterapeuta na podstawie wszystkich zleconych badań nie postawią najbardziej prawdopodobnej diagnozy.
wrz 18 2017 Profesjonalne fizjo kursy – jak je wybrać?...
Komentarze: 0
reha kursFizjoterapeuta to zawód, który wymaga nieustannego rozwoju. Nie wystarczą raz skończone studia czy szkolenie, żeby oferować swoim pacjentom odpowiednią opiekę. Jeśli fizjoterapeuta chce posiadać rozległą, fachową wiedzę i praktyczne umiejętności, które umożliwią mu udzielanie fachowej pomocy, powinien stale się doszkalać. Jak wybrać szkolenie, które pomoże w zdobyciu kompetencji? 


Szkolenie fizjoterapia – jak szukać kursów? 

Żeby znaleźć fizjo kursy z różnych zakresów, wystarczy skorzystać z Internetu. Nie warto jednak zapisywać się na pierwsze znalezione w sieci szkolenie, bo to może okazać się niewypałem. Wiele firm oferuje szkolenia, które są źle przygotowane, prowadzone przez niedoświadczonych trenerów. Żeby mieć pewność, że kurs pozwoli nie tylko uzyskać zaświadczenie, ale przede wszystkim pomoże w rozwoju, lepiej wybrać doświadczony ośrodek szkoleniowy, np. Reha Kurs, który specjalizuje się szkoleniach z zakresu fizjoterapii. 


Jak powinno wyglądać profesjonalne szkolenie z fizjoterapii? 

Wysokiej jakości fizjo kurs musi obejmować zarówno szkolenie teoretyczne, jak i ćwiczenia praktyczne. Fizjoterapeuta powinien mieć możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności pod okiem specjalisty, który w razie potrzeby skoryguje jego błędy.